Miejski Ludowy Klub Sportowy Noteć Łabiszyn - strona nieoficjalna

Wygrany sparing, krystalizuje się kadra

• autor: noteclabiszyn, 2013-03-19 15:31

Skromna wygrana w sparingu z Dębem Barcin

W niedzielę na sztucznej nawierzchni w Bydgoszczy rozegrany został ostatni sparing Noteci Łabiszyn. Rywalem podopiecznych trenera Piotra Fiutaka był Dąb Barcin, który musiał pogodzić się z minimalną porażką 1:0 (0:0). O tym meczu towarzyskim, ostatnich wydarzeniach z klubu, a także sprawach typowo piłkarskich będzie można przeczytać poniżej.

Noteć Łabiszyn – Dąb Barcin 1:0 (0:0)

1:0 – 63’ Miłosz Gryglewicz

Spotkanie z przedstawicielem A klasy okazało się dość wyrównane. W pierwszej odsłonie częściej przy piłce utrzymywali się zawodnicy Dębu Barcin, czego efektem były dwie kapitalne interwencje Marcina Piesika, które uchroniły nasz zespół przed utratą gola. Z kolei pod bramką rywala aktywny był Tomasz Kośmider. Napastnik z Łabiszyna zdołał nawet strzelić gola, ale z powodu spalonego nie został on uznany. W szeregach drużyny z Barcina największe zagrożenie sprawiał grający trener Michał Nadolski. To właśnie po jego dośrodkowaniu, które spowodowało uderzenie z główki ponownie interweniować musiał Piesik. Pod koniec pierwszej odsłony barcinianie zaczęli grać ostro i niepotrzebnie faulować. Skutkiem tego była kontuzja kostki odniesiona przez Marcina Bizonia. Po tym faulu, nasi zawodnicy egzekwowali rzut wolny z narożnika pola karnego, ale strzał Kamila Skonieczki nie przyniósł oczekiwanego efektu.

W drugiej połowie inicjatywa należała do Noteci. W 63.minucie spotkania po akcji Kośmidra z prawej strony boiska i podaniu wzdłuż bramki do Miłosza Gryglewicza, a także jego celnym strzale z najbliższej odległości uzyskaliśmy jedynego gola, który jak się później okazało dał nam zwycięstwo. Kośmider miał też okazje do strzelenia bramki. Jedna z nich nastąpiła po dobrej i składnej akcji, wówczas nasz napastnik uderzył minimalnie za wysoko z osiemnastu metrów. Kolejnie ponownie pokonał bramkarza barcińskiej jedenastki, ale znowu arbiter boczny zasygnalizował spalonego. W tej części meczu praktycznie bezrobotny był Piesik, co z pewnością jest swego rodzaju optymizmem przed ligową batalią.

Trener Piotr Fiutak nie pokusił się o wystawienia dwóch różnych składów, a po raz pierwszy podczas zimowych sparingów miał do tego okazję. Widać było, że szkoleniowiec nie może doczekać się już rozgrywek ligowych i niektórzy rezerwowi nie pojawili się na boisku nawet na chwilę.

Zimowe zmiany kadrowe

Wygląda na to, że największą zmianą kadrową jest zmiana na stanowisku trenera. Dotychczasowego szkoleniowca Dariusza Kołackiego zastąpił trener Fiutak, którego celem jest utrzymanie się w czwartej lidze.

Jeżeli chodzi o zmiany, które nastąpiły w przerwie zimowej w naszej drużynie, to zauważalny jest brak sześciu zawodników z poprzedniej rundy. Fabian Malerowicz i Piotr Woźniak zostali wypożyczeni na pół roku. Ten pierwszy grać będzie w Noteciance Pakość, a drugi w Piaście Złotniki Kujawskie. Filip Żurowski przeniósł się do Chemika Bydgoszcz, a Bartosz Śmietanko wrócił do Olimpii Grudziądz i występować ma w jej juniorach. Wszystko na to wskazuje, że odejdzie też Filip Sąsała, który rozważa powrót do Unii Gniewkowo z powodów osobistych. Niestety, dla naszego zespołu – na wyjazd za granicę zdecydował się Mateusz Gryglewicz.

Z kolei nowymi zawodnikami pierwszej drużyny Noteci Łabiszyn zostało sześciu graczy. Najbardziej doświadczonym piłkarzem, który doszedł do nas tej zimy jest 22-letni Maciej Sirko. Gra on na pozycji bocznego obrońcy i ma za sobą grę w drugiej, trzeciej i czwartej lidze. Przyszedł on do nas z Unii Janikowo, tak samo jak Łukasz Chomik, który także na koncie ma występy w trzeciej lidze, a jego nominalną pozycją jest lewa pomoc. Pozyskaliśmy też napastnika z Pałuczanki Żnin – Marcina Leśniewskiego (Paluczanka Żnin), środkowego obrońcę – Piotra Gregorka (Chemik Bydgoszcz) i dwóch wychowanków. Są nimi: powracający do gry Bartosz Brzykcy oraz Michał Rybczyński, który ostatnio był w juniorach.

Wiele wskazuje, że z powodu aury zimowej jaka panuje od dłuższego czasu przełożony zostanie inaugurujący wiosnę mecz z Włocłavią Włocławek. Pozostałe informacje i zmiany będziemy przekazywać w najbliższych dniach. Prosimy o cierpliwość i wyrozumiałość.

Czy zmiany kadrowe w przerwie zimowej wpłyną korzystnie na zespół Noteci?

W najbliższym czasie zespół nie rozgrywa żadnego spotkania.

Nie wprowadzono danych o ostatnich meczach.

IV liga